Bohaterowie


                                                       Część pierwsza

Sophia Smith
Uwielbia stawiać na swoim i nie lubi, gdy ktoś jakąś rzecz robi wbrew niej. Jeżeli jest taka potrzeba, potrafi mocno komuś przywalić. Ma bardzo bogatych rodziców, lecz nie wygląda jak każda rozpuszczona nastolatka. Ma dwójkę przyjaciół - Embry'ego i Nicol - i tylko dla nich nie jest chamska oraz sarkastyczna. Umie doskonale prowadzić samochód. Nie ma dobrych kontaktów z siostrą, jak i rodzicami.

Nicol Call
Najlepsza przyjaciółka Sophii. Jej przyjaciel i zarazem brat to Embry. Jak na rodzeństwo, są bardzo zżyci. Z Sophią mówią  sobie praktycznie wszystko, jednak z czasem to ulegnie zmianie. Razem z rodzicami i bratem mieszka w La Push, w jednorodzinnym drewnianym domku. Jak na razie jest sama. Robi jako psycholog Sophii; doradza jej, uspokaja, pomaga. Jest bardzo troskliwa i czuła. I jest wilkołakiem.Embry Call
Przyjaciel Sophii i brat Nicol. Tak, jak siostra, również jest wilkołakiem. Czas wolny woli spędzać z przyjaciółkami niż z  innymi ludźmi, dla których nie jest zbytnio miły. W stosunku do siostry jest bardzo opiekuńczy, jak starszy brat, mimo że między nimi jest zaledwie pół godziny różnicy. Niedługo wyjdzie na jaw kilka ciekawych faktów o nim , dotyczących Sophii...


Jasper Cullen
W dwóch słowach: ''ludożerczy'' wampir, według Sophii. Jest ''przybranym'' bratem Rosalie i Alexa.  W wampira został przemieniony w 1862 r. przez wampirzycę Marię. Przez pierwszy rok nie przyznawał się do miłości do Sophii, ze względu na jej bezpieczeństwo. Jest wobec niej nadopiekuńczy i przez to czasem dziewczyna ma go dosyć.

Olivia Smith
Młodsza siostra Sophii. Jak na dziewięcioletnią dziewczynkę, później okaże się bardzo opanowaną, spokojną i konkretną osóbką. Uwielbia podglądać sąsiadów przez okno w pokoju siostry, czego ta bardzo nie lubi. Ze światem Sophii nie jest w ogóle związana tzn. nic nie wie o tajemnicy Cullenów.

Bella Swan
Dziewczyna Edwarda. Mieszka sama ze swoim ojcem, Charliem, w Forks. Nie ma rodzeństwa, a Reneé, jej matka,  znalazła sobie nowego partnera o imieniu Phil. Przeprowadziła się rok temu z Phoenix.

Edward Cullen
Chłopak Belli. W ludzkim wieku ma 17 lat, a w wampirzym 109. Jest najszybszy z całego swojego rodzeństwa i ma moc czytania w myślach. Przemienił go Carlisle, kiedy ten umierał na hiszpankę.

Alice Cullen
Dziewczyna Alexa. Jej zdolnością jest widzenie przyszłości, jednak ma ono pewne ograniczenia, bowiem dziewczyna nie widzi przyszłości wilkołaków  i mieszańców. Jej widzenia bywają również nietrafne, ponieważ to co Alice widzi zależy od decyzji podejmowanych przez ludzi, a one się zmieniają. Urodziła się koło 1901 roku w Biloxi, a w wampira została przemieniona w 1920 roku.

Alex Cullen
Chłopak Alice. Jest najmłodszy z całego rodzeństwa - został przemieniony 70 lat temu w 1943 roku. Ma moc bardzo podobną do mocy Edwarda, z tą tylko różnicą, że w przeciwieństwie do niego, widzi obrazy w głowie danej osoby, a Edward bardziej coś na kształt tekstu. 


Rosalie Cullen
Nieoficjalnie dziewczyna, a oficjalnie żona Emmetta. Urodziła się w 1915 w Rochester, jako córka bankiera. Została przemieniona w 1933 przez Carlisle'a, kiedy to jej pijany narzeczony wraz ze swoimi kolegami pobił ją i zostawił umierającą na ulicy.


Emmett Cullen
Mąż Rosalie. Urodził się w 1915 roku, a w wampira został przemieniony w 1935 po tym, jak zaatakował go niedźwiedź. Rosalie znalazła go rannego i pobiegła z nim do Carlisle'a, by ten go przemienił, co też uczynił.
Carlisle Cullen
Mąż Esme. Urodził się około 1643 roku w Londynie. Około roku 1666 został przemieniony w wampira. Kiedy to się stało, próbował na każdy możliwy sposób popełnić samobójstwo. W końcu - po pogodzeniu się ze swoją naturą - postanowił pomagać ludziom i tym samym został lekarzem.


Esme Cullen.
Żona Carlisle'a. Urodziła się w 1895 w Columbus. W 1921 urodziła synka Charlesowi Evensonowi, który jednak zaraz po urodzeniu zmarł. Z rozpaczy rzuciła się z klifu i została przewieziona do szpitala, gdzie pracował Carlisle, który przemienił ją w wampira.


Część drugaSophia Smith
Po wyjeździe do Chin zrozumiała, że życie, które zostawiła w Forks, było życiem spokojnym. Nękana nieprawdopodobnymi historiami, ludźmi, nieludźmi, w końcu znajdzie pocieszenie u boku... No, właśnie. Kogo?


Olivia Smith
W drugiej części obydwie siostry zaczną się bardziej dogadywać, rozumieć. Olivia kończy dziesięć lat, poznaje przyjaciela i nic nie wskazuje na to co stanie się pod koniec. Olivia nie będzie miała wyboru - będzie uzależniona od Sophii.


Matt Misterio
Brat Ryana i Sama. Znajomy, przyjaciel, a w późniejszym czasie już tylko kolega Sophii. Razem z braćmi skrywa pewną tajemnicę, którą będzie musiał dziewczynie wyznać. Gra w zespole na perkusji. Jak na razie samotny... Będzie starał się o serce głównej bohaterki. Kto wie czy mu się to uda?


Ryan Misterio
Brat Matta i Sama. Ma dziewczynę Victorię, z którą jest w związku trzy lata. W zespole, założonym przez niego gra na gitarze elektrycznej i uczy też swoją dziewczynę. Zawsze jest wobec niej opiekuńczy, martwi się o nią... Bo musi.
Sam Misterio
Brat Matta i Ryana. W zespole gra na gitarze basowej. Jego dziewczyną jest Charlotte. Po jej odejściu robi się cichy i przestaje chodzić na próby. Czy ich związek przetrwa? Czy przeżyją coś strasznego, co nadejdzie niespodziewanie?


Victoria Master
Śliczna, nieco arogancka, dziewczyna Ryana. Jej ojciec jest bardzo bogaty, przez co jego jedyna córka dostaje wszystko, czego zapragnie. Jej najlepszą przyjaciółką jest Charlotte, natomiast z Sophią nie układa jej się najlepiej. Choć w ich, jak i wielu innych przypadkach, czas leczy rany...


Charlotte "Char" Keswick
Czasem zachowuje się jak typowa blondynka, co na szczęście nie przeszkadza Samowi, jej chłopakowi. Na początku toleruje Sophię, lecz później zacznie się to zmieniać...

Eric Inmortal
Wampir, którego nikt, poza jedną osobą, nie zna. Mieszka trzydzieści kilometrów od internatu i myśli, że mu wszystko wolno. Ma dziewiętnaście lat, a przynajmniej na tyle wygląda. Zadanie, które wymyślił Sophii pójdzie w końcu w niepamięć, ale dzięki niemu ich stosunki się zmienią. Przyprawi dziewczynę o okropne wspomnienia, ale ona się przez to od niego nie odwróci. Czy słusznie?

Vincent McDean
Gospodarz domu, w którym mieszka Sophia. Jedna z najważniejszych postaci w tej części. Na początku wzajemne stosunki mężczyzny i dziewczyny nie będą układały się najlepiej, choć to się zmieni. Ale czy o to im chodziło?


Max Marshall
Jest najbardziej tchórzliwą i bojaźliwą osobą w całym internacie. Boi się dosłownie wszystkiego. Na widok krwi mało nie mdleje. Po jakimś czasie razem z Sophią zbliżą się do siebie ze względu na pewne nieprzyjemne zdarzenia.


Kevin Thomas
Ten chłopak z kolei jest osobą, która - mimo że na nią nie wygląda - jest bardzo ironiczna. Kpi sobie z Sophii, kiedy tylko nadarzy się taka okazja, więc niedziwne, że dziewczyna za nim nie przepada. Jednak, gdy go zabraknie, Sophia będzie miała wyrzuty sumienia.

Elodie Collins
Typowa blondynka, trochę głupia, pusta i nieuczciwa. Sophia natychmiast ją znielubiła i nie ufała jej, gdy ta próbowała się z nią pogodzić. Zrobi coś strasznego, czego główna bohaterka jej nie wybaczy. Jej relacje z Mattem będą stale ulegać zmianom. Niekoniecznie na dobre.

7 komentarzy:

 1. olivia i sophia są śliczne ~emmem

  OdpowiedzUsuń
 2. już niedługo nowi się tu pojawią. hahaha :D Już się nie mogę doczekać. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ojojojojojojojojojojoj..... Ale będziesz się cieszyła, że masz nowy komentarz, a on tylko ode mnie. :D Nowi zaczynają się!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaaaaaaaaaaaaki przyystoojny Eric :D Zakochałam się!!!!!!!! :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 5. człowiek ze zdjęcia erica to chyba najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego kiedykolwiek widziałam

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaak zobaczyłam Vincent'a to dostałam orgazmu na sucho. Hahaha <3
  @werciowataaa

  OdpowiedzUsuń
 7. Dam Ci komentarz, żeby Ci smutno nie było :D

  OdpowiedzUsuń